День пам'яті Чорнобильської трагедії
Звідки б ви не були – міста, селища чи села – всі звикли до того, що раз на рік усі мешканці спільно святкують день міста. Але існують населені пункти, де цей день сповнений болю і жалю. Прип’ять – одне із таких.
На момент аварії Прип’ять, українське місто на Поліссі, що неподалік Києва, було молодим, сучасним, і з мало надію на майбутнє. Але раптом все змінилося. Життя Прип’яті закінчилося 35 років тому, 26-го квітня 1986-го року, у час коли вибухнув реактор 4-го блоку Чорнобильської АЕС, 160 будинків та 13 414 квартир спорожніли. З цієї дати почався відлік Чорнобильської катастрофи – найбільшої техногенної трагедії за всю історію людства.
Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління протягом багатьох років.
У результаті аварії стався викид величезної кількості радіоактивних речовин, які смертоносною хмарою рознеслись на великі відстані. Ця трагедія торкнулася мільйонів людей не тільки в нашій країні, але й у всьому світі, адже на 95% території Європи випали радіоактивні опади.
8 500 000 людей було опромінено.
600 000 людей – це кількість залучених до ліквідації наслідків аварії.
1 747 803 – стільки осіб постраждали в Україні від катастрофи станом на літо 2020 року.
У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, — наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров’я, а інколи й життя. Ми схиляємо перед ними голову.
Однак, 60% українців і досі не знають дати аварії. А має знати кожен!
ПАМ'ЯТАЙМО!!!