Читаймо Стуса!
У Китаї це – «Аліса в країні чудес», у школі американського міста Нашвілл це – "Гаррі Поттер", а в Україні такою книгою може стати "Справа Василя Стуса"... Заборонена книга. Останній тиждень вересня – тиждень заборонених книг.
• Подію започаткувала у США у 1982 році бібліотечна активістка Джудіт Крюг. Як реакцію на збільшення запитів до бібліотек, щоб ті прибрали певні книги. Майже 40 років подія не втрачає актуальності. Книги і досі забороняють.
• Мета тижня заборонених книг – звернути увагу на небезпеку, яка існує, коли обмеження накладаються на доступність інформації у вільному суспільстві. Подія об'єднує бібліотекарів, продавців книг, видавців, журналістів, учителів та звичайних читачів в загальній підтримці свободи і висловленні ідей.
Заборона однієї книги – прецедент, який може спричинити заборону багатьох наступних книг. Не можна допускати цього. Зараз команда Видавництва Vivat разом із письменником та журналістом Вахтангом Кіпіані захищає у суді книгу "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР" .
Ми вболіваємо за свободу книг та можливість прочитання цінної інформації кожним, хто цього забажає!
(Статтю взято з офіційної сторінки Видавництва "Vivat" у соцмережі)